06 Mazda 626 (nowa, nieużywana)

Egzemplarz pochodzi ze szwajcarskiej kolekcji Heinza Macchi. Jest to fabrycznie nowy, nigdy nie eksploatowany samochód z przebiegiem 149 km. Stanowi doskonałe połączenie legendarnej trwałości, modnej dziś kolorystyki, z napędem na tylne koła.

Cena estymowana: 70.000 – 85.000 zł
Cena wywoławcza: 45.000 zł

Heinz Macchi był szwajcarskim dealerem marek British-Leyland, Mazda, Saab i Nissan. Funkcjonował na rynku od lat 60-tych. Wybudował ogromny salon w Root o powierzchni 13’000 m2, mieszczący kilkaset aut, oraz wiele mniejszych obiektów rozrzuconych po całej Szwajcarii. Firma doskonale funkcjonowała aż do końca lat 80. Do upadku salonu i właściciela przyczyniła się ponoć tragedia rodzinna. Około 200 aut nigdy nie znalazło właścicieli. Samochody były celowo przygotowane do postoju, gromadzone i serwisowane w budynku. Kilka lat temu kolekcja została sprzedana.

Mazda 626 jest następczynią modelu 616 i ostatnią tylnonapędową Mazdą w tej klasie. Prezentowany egzemplarz pochodzi z 1979 roku i nadal jest „nowy”… Posiada benzynowy silnik o pojemności 1970 cm³ i mocy 90 KM, oraz manualną skrzynię biegów. Na wyposażeniu elektrycznie regulowane lusterko. Samochód jest przygotowany do rejestracji. Z racji wieku oraz stanu zachowania Mazda spełnia warunki rejestracji jako zabytkowy na „żółte tablice”. Jest to wyjątkowy egzemplarz, o niezwykłej historii i wartości.
Numer nadwozia: CB2NS00530051

GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *