05 Fiat 131 Mirafiori

Fiat 131 Mirafiori produkowany był latach 74-84, także na Żeraniu. Znany jako auto dygnitarzy za czasów PRL. Dziś względnie niskie ceny tego luksusowego niegdyś modelu powodują, że restauracja nie jest opłacalna. Przez co bardzo trudno znaleźć idealny egzemplarz Fiata 131. Ten dostępny na naszej Aukcji prezentuje się fantastycznie. Wyróżnia go także doskonałe połączenie kolorystyczne.

Cena estymowana: 25.000 – 30.000 zł
Cena wywoławcza: 15.000 zł

Fiat Mirafiori w bazowej wersji CL to auto znane z okresu PRL. Był dostępny do zakupu dla nielicznych za dolary. Stał się synonimem samochodu dyrektorów i spekulantów. Obok pojazdów rodzimej produkcji był namiastką zachodu, traktowany jako samochód wyższej klasy. Egzemplarze, które były w Polsce w znaczniej większości nie przetrwały do naszych czasów. Nazwa modelu wzięła się od nazwy jednej z dzielnic Turynu, w której te samochody były produkowane.

Egzemplarz to wersja podstawowa 1300 CL, z silnikiem o pojemność silnika 1.297 ccm i mocy 65 KM. Skrzynia biegów: manualna. Auto pochodzi z 1979 r., zostało sprowadzony z południa Włoch, a następnie, po drobnym przeglądzie, zarejestrowane na żółte tablice dla pojazdów zabytkowych. Przez 37 lat u jednego właściciela przejechał jedynie 46 tysięcy kilometrów a jego lakier i tapicerka są wciąż oryginalne. Fiat posiada wiele detali, świadczących o jego doskonałym stanie zachowania takich jak fabryczne naklejki na szybach, kompletne wszelkie detale, zderzaki, atrapa, uszczelki, reflektory, emblematy – wiele z tych elementów wygląda jak nowe. Radio Philips z epoki. Na wykładzinie znajdziemy jeszcze resztki fabrycznej folii. Na uwagę zasługuje stan komory silnika, spodu i wnęk nadkoli. Lakier z racji upływu 37 lat posiada w niektórych miejscach drobne mankamenty – zaprawione odpryski, ryski i małe ubytki. Jednak ogólny stan zachowania jest bardzo ponadprzeciętny.

Fiat 131 może być idealnym samochodem na rozpoczęcie przygody z samochodami klasycznymi, bez ponoszenia pierwszych kosztów po zakupie. Licytujecie Państwo samochód zarejestrowany, po wszelkich formalnościach, ubezpieczony, w doskonałym stanie wizualnym i mechanicznym, gotowy do jazdy.
Numer nadwozia: ZFA131A0000636590

GALERIA ZDJĘĆ