15 Cadillac Fleetwood Brougham

Prezentujemy bardzo rzadko spotykany egzemplarz Cadillaca Fleetwood Brougham z silnikiem diesla z 1980 r. Auto z tego typu motorem ciężko znaleźć nawet na rynku amerykańskim. Samochód jest w pełni oryginalny, posiada wyposażenie fabryczne, a wykonany został na specjalne zamówienie. Pojazd prezentuje wysoką wartość zabytkową i kolekcjonerską. Może także służyć na co dzień, ze względu na niskie spalanie.

Cena estymowana: 70.000 – 90.000 zł
Cena wywoławcza: 50.000 zł

Model produkowany był w latach 1975 – 1986, jednak przede wszystkim z silnikami benzynowymi. Auto, z wentylowanymi hamulcami tarczowymi z przodu, wykończeniu w skórze i drewnie oraz napędem na tylne koła, było ówcześnie synonimem luksusu.

Prezentowany egzemplarz posiada bardzo rzadki motor V8 diesel, o pojemności 5737 cm3 i mocy 106 KM oraz automatyczną skrzynię biegów. Spalanie to tylko ok. 10,5l / 100 km. Przebieg niewielki, ok. 73.000 mil. Cadillac został wykonany na specjalne zamówienie dla Państwa Alberta i Alfredy Philips, co widoczne jest na tabliczce zamocowanej na schowku pasażera. Posiada dach pokryty czarnym winylem. Na wyposażeniu wszystko, czego można chcieć w limuzynie klasy premium:
– klimatyzacja automatyczna (climatronic)
– wspomaganie kierownicy
– elektrycznie regulowane lusterka i fotele
– gniazdo zapalniczki we wszystkich drzwiach
– radio
– elektryczne domykanie bagażnika
– piękne szprychowe felgi
Pojazd zarejestrowany w Polsce jako zabytkowy, został sprowadzony ze Stanów Zjednoczonych w 2014 r. Auto w takim stanie nie jest spotykane w obrocie na rynku wtórnym – bardzo ciekawa alternatywa dla europejskich limuzyn z lat 80.
Numer nadwozia: 6B69NA9167394

GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *