16 Buick Century

Czy pamiętacie Państwo serial Kojak z lat ’70.? Oprócz Telly Savalas’a seria miała jeszcze jedną gwiazdę – wykorzystano w nim model Buick Century. Właśnie takie auto w bardzo dobrym stanie i z ciekawą historią – zamówione w USA przez polskiego emigranta – jest to kupienia na naszej najbliższej Aukcji.

Cena estymowana: 50.000 – 70.000 zł
Cena wywoławcza: 40.000 zł

Buick Century – samochód średniej klasy, którego trzecia generacja produkowana była w latach 1972 – 1977. Prezentowany egzemplarz to sedan z roku 1975, z silnikiem o pojemności 3.800 cm3 i mocą 225 KM oraz automatyczną skrzynią biegów. Egzemplarz został kupiony w salonie w Stanach Zjednoczonych przez Polaka, który pracował w fabryce Buicka. W 1986 r. właściciel po odejściu na emeryturę powrócił od kraju, sprowadzając ze sobą Buick’a.

Samochód jest w bardzo dobrym stanie technicznym, z przebiegiem – 99.600 mil. Wyposażenie raczej skromne – zapewne dlatego, że nie było zamawiane przez Amerykanina. Zdecydowanym plusem tego jest fakt, że przynajmniej wszystko działa bez zarzutu. Auto nie wymaga żadnych napraw. W kwietniu tego roku pojazd:
– otrzymał nowy lakier,
– konserwację,
– wymieniono też olej w silniku i w skrzyni biegów.
Zawieszenie idealne, żadnych stuków i trzasków. Tapicerka w oryginalnym, idealnym stanie. Obecny właściciel posiada dużo oryginalnych części w oryginalnych kartonach, także pełną instrukcję, schemat oraz katalog Buicka. Polecamy dla kolekcjonerów i osób kochających samochody z duszą.
Numer seryjny: 4D29C5HI93498

GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *